КАРПУН АНАТОЛІЙ ЛАВРЕНТІЙОВИЧ

Персональна сторінка 

Відгуки про дїяльність, нагороди

ВІДГУКИ В ПУБЛЇКАЦІЯХ (за правописьею ориґіналїв) ПРО МОЮ ДЇЯЛЬНІСТЬ:

Доктор мистецтвознавства, професор Іваницький А.І. Пісня й біополе («Очищення душі» у сільському БК) //Культура і житя – укра­їнська щотижньева ґазьета №29, від 18 липня 1992 р.

Народ співає //Вечірній Київ – столична ґазета від 28 грудня 1979 р.

Карпун А. Голос з України //Наша мета – ґазета Торонто, Онтаріо (Канада) від11чер­вня 1994 р.

Пільгук Н. Вітер із Полонини //Радянська Житомирщина – Житомирська обласна ґазета від 3 чер­вня 1966 р.

Директор музичного училища ім. В.С. Косенка Януліс З.А., викладач культурно-освітньо­го училища Пільгук А.Л., ветеран громадянської та Великої Вітчизняної воєн Безрядін А.Г., «Майстер – золоті руки» заводу автозапчастин Ніколаєвський В.К., головний лікар обласної лікарні Гербачевський О.Ф. Потрібен поліський симфонїчний //Там само – від 7 серпня 1964 р.

Головата Н. Натхнення //Шлях до комунїзму – ґазьета Київо-Сьвятошинського району Київської обльасти від 26 лютого 1981 р.

Заєць Ю. Творча зрілість  //Там само – від 14 липня 1979 р.

Кандидат педагогічних наук Миронюк О. Окриленість //Там само – від 25 березня 1980 р.

Директор районного Будинку культури Гончаренко В. Майстерність зросла //Там само – від 10 лютого 1981 р.

Секретар Гореницької сільської Ради Мороз О. Вільний розвиток усіх //Там само – від 7 листопада 1979 р.

Директор районного Будинку культури Гончаренко В. З концертами до броварчан //Там само –  від 10 червня 1980 р.

Руденко А. Вдячність слухачів //Там само –  від 22 листопада 1979 р.

Олесь-Дніпрянський А. З концертом до сусідів //Там само –  від 17 січня 1980 р.

Привітальна //Там само –  від 28 лютого 1981 р.

Семенченко Г. Праця й пісня //Там само – від 12 лютого 1980 р.

Лисенко Я. З джерел народних //Проґрес – ґазета науково-виробничого об’єднання Київського авіазаводу від 27 березня 1974 р.

Командир студентського об’єднаного сільськогосподарського загону КДІК Кириленко О. та секретар парткому радгоспу «Переяславський» Руденко М. Ударна праця студентів //Комунїстична праця – ґазета Переяслав-Хмельницького району Київської области від 14 жовтня 1983 р.

Сенько М. Мелодії юних //Радянська Житомирщина – Житомирська обльасна ґазьета від 17 трав­ня 1964 р.

Лев С. Весняний концерт юнї //Там само –  від 30 квітня 1965 р.

Самійленко М. Традиційний звіт юних музикантів //Там само –  від 10 червня 1966 р.

Кріпак П. Піснї краю рідного //Придніпровський комунар – ґазета Верхньоднїпровсько­го району Днїпропетровської области від 4 липня 1985 р.

Карпун А. Перлини народної поезії //Зоря – Днїпропетровська обл. ґазета від 2 серпня 1985 р.

Член Спілки письменників СРСР Шаповал І. Пристрасний голос кобзи //Там само –  від 6 лютого 1988 р.

 

НАГОРОДИ, ҐРАМОТИ ТА ДИПЛЬОМЕИ:

Систьематично нагороджував ся грошовими преміямеи за мою педагогічну, наукову та концьертову дїяльність. Нагороджений медалямеи: «Ветье­ран працї»,«1500-річчя м. Київу», Зольо­тою медаллю за участь у Республїканському оглядї-конкурсі народньої української художньої творчос­ти, присьвяченому 30-річчю Перемоги над фашистською Нїмеччиною (1975 р.) та – Ґрамотамеи й Дипльомамеи.

А. КАРПУН нагороджуєть ся Почесною Ґрамотою від однієї з військових частин (у Київському Будинку офіцерів)

 

КОПІЯ

Одного з Відгуків для присьвоєння вченого зьвання професора.

Копія подана – з моїми пробамеи заміни роусїйської (ети­мо-

льоґічної) правописьи на українське (фонетичне) письмо.

21.02.2010А.Карпун

ВІДГУК

Про художньо-творчу дїяльність кандидата педагогічних наук, в.о. професора КДІК

КАРПУНА А. Л.

Авторитьет учителя, ефективність його педагогічної дїяльности зальежать, в осьновному, від того – наскільки він практично вольодїє тією справою, яку викльадає сьвоїм учням. Тому я вважаю, шо переконльиві успіхи Карпуна А.Л. – як педагога вищого навчального закльаду куль­тури, в першу чергу, зумовльені досягненнямеи в його художньо-творчій практичній дїяльностї.

Анатолїя Лаврентійовича Карпуна знаю з 1963 року – як дириґента і художнього керовни­ка аматорських хорів, симфонїчних оркестрів. Він закінчив Київську державну консерваторію ім. П.І. Чайковського з фаху хорового дириґування. Там само навчав ся й у клясі оркестрового (симфонїчного) дириґування.

В 1963-66 роках він створював та очолював: Полїську симфонїчну оркестру в м. Житоми­рі, пізнійше – зорґанїзував Українську юнацьку симфонїчну оркестру при Київському Пальацї дитинсьтва та юнацьтва ім. О. Островського (1966-1970 рр.). Осьтаннї 27 років сьвоєї творчої дї­яльности А.Л. Карпун присьвятив аматорській художнїй народнїй творчостї в хоровому жанрі. Він створював студентські хори: у Київському автодорожному ін-ті (1975 р.); очолював хори: ПТУ №15 і №16 (1976 р.), з-ду «Кристал» (1977 р.), сиельа Гореничі Київської обльасти (1978-1985 рр.).

В 1970 роцї А.Л. Карпун запрошуєть ся на викльадацьку роботу до Київського державного інституту культури. Сьего часу він розпочинає науковий пошук в жанрі пісенного фолькльору. Він стає збирачем народнїх пісень, муз. струментального фолькльору в Стьеповій Українї (зро­бив більше 2000 записьей), систьематизовує отсю матьеріяльу, яка створює осьнову його науко­вої й педагогічної дїяльности. Нинї він – один з провідних фахівцїв катедри народнього музич­ного виконавсьтва та фолькльористики, шо є унїкальною в систьемі підготовки спеціялїстів для відродження і становльення української національної культури. Для неї А.Л. Карпун утворив пос­тійні бази студьентської практики в аматорському народньому хорі с. Гореничі Київо-Сьвято­шинського р-ну Київської обл. і фолькльорно-етноґрафічному ансамблї «Дмитрівчанка» ім. його засновника засл. артиста України Є.М. Бобровнікова. (Отсьими кольективами А.Л. керував де­кілька років). Вони є, сьвого роду, науково-методичним цьентром поновльення народнїх зьвича­їв, пов’язаних з музичним побутуваннєм кращих зразків народньо-пісенних традицій і – вихо­вання на їх осьнові підростаючого поколїння.

Осьтаннїм часом А.Л. Карпун керує ансамбльем народнього духовного співу, відроджуючи традиційні народнї виконання псальóмів, кантів, музичних апокрифів, духовних народнїх риту­альних наспівів (колядок, щедрівок тощо) та – народнього співу мольитов українського Благо­честя.

А.Л. Карпун має вчену ступінь маґістра психотронїки і біомаґнетольоґії та – вчену ступінь доктора народньої медицини. Практично використовуючи можльивостї сьих наук, він у 1991 роцї відкрив нову, ше й досї втаємничену, сторінку з пропаґанди і сучасного використання потьенцій музичного фолькльору, започаткувавши в Українї оздоровчі сьеанси-концьерти, в яких він пос­тáчує сльухачам передачу і сприймання вльастивого кождій народнїй піснї (закльаденого в нїй вікамеи) сьвоєрідного Духовного й Душевного інформаційно-еньерґетичного коду та здоровля Пльотьи нації. Такі сьеанси-концьерти – спрямовані на пробудження й відродження у співвітчиз­ників ґенофонду сьвоєрідности, сильи та могутности українського народу.

Крім художньо-творчої, а також – педагогічної роботи А.Л. Карпун веде серйозні наукові дослїдження. Такий компльекс видів дїяльности дає йому можльивість успішно розробляти нав­чально-методичні посібники, підручники...

Він – автор Наукового збірника музичного фолькльору «Душа Стьепу України»; моноґра­фій: «Царичанська хорова капеля (з історії розьвитку хорового аматорсьтва України)», «Народ­нїй лєксикон Українцїв»; дисертацій: к.п.н – «Формування навичок педагогічного керовницьтва гуртами українського народнього співу», д.п.н. «Вітаеньерґольоґія Українсьтва», докт. музикоз­навсьтва – «Українське Народнє співоче виконавсьтво»; посібників: «Етнічний спів України», «Зáсновки методики педагогічного керовницьтва співочими кольективамеи народнього жанру», «Керовницьтво гуртамеи українського народнього співу», «Психольоґо-педагогічні засади підго­товки дириґента Українського народнього хору», «Осьнови Духовного Оздоровльення Українсьт­ва»; підручника – «Методика роботи з фолькльорним ансамбльем»; Проґрам; Методичних роз­робок з фахових навчальних дисциплїн катедри народнього музичного виконавсьтва й фольк­льористики КДІК та иньших...

Ріжні гранї творчого портрету А.Л. Карпуна богаторазово висьвітлювальись у періодичній пресі. Концьертова його дїяльність представльена більше двадцяти (за кількістю) афішамеи.

Сьвої чергові підвищення квалїфікації він проходив у Національному акадьемічному на­родньому хорі ім. Г.Г. Верьовки, Національній музичній Акадьемії ім. П.І. Чайковського та – при унїверситьеті Св. Вольодимира і – Вкраїнському Домі Української Громади м. Торонта (в Кана­дї).

Беручи до уваги всье више сказане, можна з упевненістю стверджувати, шо Анатолїй Льав­рентійович Карпун – достойна кандидатура для присьвоєння йому вченого зьвання професора (як – за науковими, так і за творчими показникамеи).

ДжЕНКОВ  ВІКТОР  АНТОНОВИЧ –

засл. артист України,

завідуючий катедрою хорового дириґування,

Печать                  Підпись проректор з навчальної роботи,

професор

Національної музичної Акадьемії

ім. П.І. Чайковського

06.02 1998 р.